POSTUP PŘI MONTÁŽI OBKLADOVÉ DESKY T. BOARD

19.2.2019

Obkladová deska s digitálním potiskem je fenoménem, s nímž se setkáváme na všech výstavách a jsme rádi, že v tomto ohledu můžeme nabídnout vlastní výrobek na špičkové úrovni. T.board je elegantní, odolný, lehký a snadno opracovatelný. Připravili jsme pro vás jednoduchý a přehledný manuál správného postupu při jeho instalaci.

 

Výrobek

T.board je kompozitní sendvičová deska opatřená na líci digitálním potiskem vytvrzeným UV zářením.

Základní údaje

Kompozit je tvořen dvěma hliníkovými vrstvami tloušťky 0,21 mm spojenými polyetylenovým jádrem z recyklovaného PE granulátu. Tloušťka materiálu je 3 mm, měrná hmotnost pouze 3.250 g/m2. Maximální velikost jedné desky je 3.050 × 1.500 mm, tisk však lze rozložit na více navazujících desek.

Použití

T.board je multifunkční médium vhodné zejména na kuchyňské obklady, reklamní a informační cedule, výstavní expozice, nástěnné panely a různé druhy uměleckého či dekorativního tis­ku.

 

Doporučení
Před rozbalením desky T. board si pozorně přečtěte přiložený návod na instalaci a postupujte podle pokynů.

Příprava podkladu
Před nanesením lepidla musí být podklad rovný, suchý a zbavený prachu. Prvním krokem je penetrace pro zesílení povrchové vrstvy a její lepší propojení s podkladem. Doporučujeme Ceresit CT 17 transpatent. V případě nerovností povrch napenetrujte, poté srovnejte pomocí stěrkovacího lepidla CM 22 a nechejte zaschnout.

Rozbalení a kontrola
Desku rozbalujte opatrně, aby nedošlo k poškození tisku. Ochrannou fólii na lícové straně nesundávejte! Na rubu je umístěn štítek označující správnou vertikální orientaci vytištěného motivu. Obklad zkušebně přiložte na místo pro kontrolu správnosti rozměrů.

Zaměření
Pečlivě zaměřte a vyznačte finální úpravu rozměrů desky a vrtání otvorů pro zásuvky.

Opracování
Obklad položte na bublinkovou fólii tiskem dolu. Opracované hrany strhněte pilníkem nebo brusným papírem na klátku. Vrtat můžete i z lícové strany, ovšem bez sejmutí ochranné fólie.

Instalace
Naneste jednosložkové lepidlo s okamžitou fixací (např. MAMUT GLUE výrobce Den Braven) v síti 50 × 50 mm na rub desky. Obklad rovnoměrně přitlačte na podklad, ideálně ve spolupráci dvou lidí. Pokud obklad navazuje v rohu, dotlačte jej v tomto místě až po usazení druhé desky.

Dokončení
Po nalepení desky sejměte ochrannou fólii a naneste silikon do mezer kolem obkladu. Těsnicí lišty, kryty elektroinstalace a podobné prvky lze montovat po uplynutí tří hodin.

Údržba
Obklad se udržuje pouze navlhčeným hadříkem. Lze použít běžné mycí prostředky bez abrazivních složek. Vhodná je mikrovláknová utěrka namočená v jarové vodě. Nepoužívejte drátěnku a jiné pomůcky s drsným povrchem ani pískové čistící prostředky. 

Líbil se Vám tento článek?

Dejte vědět ostatní, zda byl užitečný.

POSTUP PŘI MONTÁŽI OBKLADOVÉ DESKY T. BOARD Obkladová deska s digitálním potiskem je fenoménem, s nímž se setkáváme na všech výstavách a jsme rádi, že v tomto ohledu můžeme nabídnout vlastní výrobek na špičkové úrovni...
5 1 5 1
0 / 5 Hodnocení článku: 5

Vaše hodnocení:

Nezmeškejte nové články