T.EFFECT: TROCHU JINÝ LAMINÁT
22. 4. 2021

V článku italského magazínu Cose di Casa (volně přeloženo „Věci doma“ nebo „Věci v domě“), jehož překlad rovněž přinášíme v tomto čísle, jsou zmiňovány různé druhy lamina. 

Rádi bychom v této souvislosti připomenuli materiál, o kterém jsme sice již psali, ale který si zvýšenou pozornost právem zaslouží. Lakovaný laminát T.effect.

PET (polyethylentereftalát, materiál plastových lahví, 100% recyklovatelný bez emisí toxických látek) nebo PVC různé tloušťky.

Italští kolegové se tématu lamina v kuchyni nevěnovali nadarmo. Tyto materiály jsou opět na vzestupu, dokonce bychom mohli mluvit přímo o comebacku. Není divu. Lamino je levné, dostupné v desítkách dekorů a nepotřebuje téměř žádnou údržbu.

Potud má tedy zmiňovaný článek pravdu. Ale jednu výtku bychom přece jenom našli. V  precizním přehledu laminovaných materiálů na trhu chybí jeden z nejzajímavějších!

Totiž PerfectSense od společnosti Egger, který budete spíše znát jako lakovaná laminovaná dvířka T.effect z naší nabídky.

T.effect

 

O T.effectu jsme psali vícekrát, pokud jste tyto články nečetli, můžete je snadno dohledat v archivu. Připomeňme tedy jen ve stručnosti, čím je T.effect mimořádný:

 

termoseticky vytvrzený laminát je na líci přelakován matným UV lakem
čelní strana dvířek je sametově matná a nezůstávají na ní otisky prstů

● rub i líc dvířek mají shodnou barevnost
shodná barevnost je neobvyklá a působí velmi dekorativně a ušlechtile

● povrch dvířek je přirozeně antibakteriální
antibakteriální vlastnosti jsou potvrzeny nezávislým zkušebním institutem

 

Matný lak je současným hitem a T.effect nabízí tuto kvalitu za velmi příznivou cenu.
Podívejme se na dva příklady jeho užití v moderních interiérech.

 

Black & White je nejen znamenitá whisky, ale také znamenitá barevná kombinace. Možná ta vůbec nejlepší.

V této střízlivé a přitom svrchovaně elegantní kuchyni navíc obě základní barvy v matném provedení skvěle kontrastují na pozadí klasického lamina s dekorem dřeva.

Jednoduché materiály, čistý design, ohromující výsledek…

Opět bílá, opět četná, opět T.effect. Jenom s naprosto jiným výsledkem. Bílé plochy zdí a dvířek knihovny násobí prostor pokoje, černá police pod televizí je kontrapunktem, který stvrzuje harmonii celé skladby.

A pro milovníky detailu něco navíc: povšimněte si kontrastního hranění korpusů a polic.

Náklady v řádu korun, účinek miliónový.

Snad s námi budete souhlasit, že T.effect je skutečně „trochu jiný laminát“, jak píšeme v nadpisu. Má styl, má charisma a má potenciál.

Vzpomeňte si na to, až budete hledat něco, co je moderní, ale také nadčasové, výjimečné, ale ne snobské, praktické a současně elegantní. 

 Odpověď je jednoduchá: T.effect!

Líbil se Vám tento článek?

Dejte vědět ostatní, zda byl užitečný.

T.EFFECT: TROCHU JINÝ LAMINÁT Přednosti lakovaného laminátu...
4.86 1 5 7
0 / 5 Hodnocení článku: 4.86

Vaše hodnocení:

Nezmeškejte nové články