KAFEbox: UNIKÁTNÍ ČESKÝ PATENT
2. 9. 2021

Víte, co je to KAFEbox ? Velmi jednoduše řečeno: výsuvná schránka pro automatické kávovary nahrazující kávovary vestavné. Nápad na realizaci tohoto jednoduchého, praktického a zároveň designového produktu se zrodil v hlavě návrháře a výrobce kuchyňských linek, pana Jindřicha Zajíčka ze Ždírce na Vysočině.

Jak výrobek, tak příběh jeho vzniku nás zaujaly natolik, že se o ně chceme s vámi podělit.

Na první pohled moderní kuchyňská linka s vestavěným kávovarem. Nebo ne? 

Dejme slovo autorovi KAFEboxu:

„Při projektování kuchyňské linky byl do nábytku zakomponován i vestavný kávovar. Kuchyň se postavila, spotřebiče zabudovaly a vše fungovalo tak, jak má. Po 2,5 letech ale přestal předražený kávovar fungovat. Servis byl v republice jediný a sdělili nám tam, že oprava by byla dražší, než koupě nového přístroje. Nikoho jiného, kdo by byl ochotný a schopný opravit kávovar po záruční době, jsme nesehnali.

Kávovar se tedy demontoval a řešilo se co s místem v kuchyňské lince. Do volného prostoru se vložil klasický, volně stojící, automatický kávovar. Fungoval a funguje stále skvěle, ale vzhled byl příšerný. V otvoru po vestavném kávovaru se krčil malý spotřebič, navíc doplňování kávy do přístroje, nad nímž zavazí police, nebylo příliš pohodlné.

Pustil jsem se tedy do návrhu výsuvné schránky, která by vestavný kávovar nahradila. Musela vzhledově ladit s kuchyňskými spotřebiči a neomezovat, nýbrž naopak zlepšit obslužnost volně stojícího kávovaru. Po pár měsících vývoje a dolaďování designu se to povedlo. 

Potom už stačilo „stačilo” zajistit patentový vzor, distributora, marketing…, ale to je již jiná kapitola“, říká s úsměvem pan Zajíček.  

Najdete rozdíl? Jasně: KAFEbox!

 

Než si prohlédnete pár fotografií, které vám o této užitečné pomůcce řeknou více než stohy slov, dodejme, že kompletní informace včetně nabídky boxů, instalačního návodu a fotogalerie najdete na webu www.kafebox.cz

Jak se vám líbí KAFEbox? Nám ohromně. Na závěr si ještě malinko přihřejeme naši polívčičku. Pardon: kafíčko. Na fotografii je KAFEbox zabudován do kuchyně s našimi dvířky, konkrétně T.acrylic A121M tmavě šedá mat s úchytkou E20.

 

Dobrou chuť!

Líbil se Vám tento článek?

Dejte vědět ostatní, zda byl užitečný.

KAFEbox: UNIKÁTNÍ ČESKÝ PATENT Proměna volně stojícího kávovaru ve vestavný...
5 1 5 15
0 / 5 Hodnocení článku: 5

Vaše hodnocení:

Nezmeškejte nové články