SVĚTOVÉ TRENDY U NÁS DOMA
21. 9. 2023

V nepravidelném seriálu vás občas seznamujeme s realizacemi, na nichž jsme se podíleli dodávkou komponentů, dvířek a / nebo korpusů. A dnes tu máme opravdu povedený příspěvek.

Pochází z dílny renomované společnosti HON, konkrétně jeho studia v Novém Jičíně. Kromě toho, že v sobě spojuje moderní funkční design s precizním zpracováním, je zajímavý (nebo spíš zajímavá, protože se jedná o kuchyni) i tím, že obsahuje jeden pozoruhodný prvek.

Opavská rodinná firma HON, a.s. je zajímavá už svou tradicí. Byla totiž založena roku 1924, takže příští rok dovrší stovku. Téměř po celou dobu se nějakou formou věnovala výrobě nábytku, což je v našich podmínkách opravdový unikát.

Dnes ji řídí 4. generace rodiny Honů, a jak uvidíte, jejich dílo rozhodně dělá zakladatelům čest…

Pojďme se tedy podívat na v úvodu zmiňovanou kuchyni v novostavbě rodinného domu. A předešleme, že pečlivě navržené, vyrobené a instalované kuchyni dominují dvířka T.acrylic v dekoru A75 Nugát lesk.

Velkorysá čtvercová kuchyně působí velmi integrálním dojmem. Zaujme praktickým členěním zón, precizním zpracováním, dostatkem přirozeného světla a – jak za chvíli uvidíme – i dalšími zajímavostmi…

Zajímavým řešením je integrace varné plochy do ostrůvkového pultíku s barovou deskou, který umožňuje, ba přímo nabízí, komunikaci mezi kuchyní a obývacím prostorem…

Pohled do nitra kuchyně opět přináší ukázku praktického moderního designu včetně zajímavého LED osvětlení pod hranou pracovní desky. Ta, i boční obložení, je v provedení Dubu Nebraska od firmy Egger.

Vysoké úložné prostory, lednička a pečicí centrum jsou integrovány do jednotného celku, který v nugátovém dekoru dýchá noblesou, ale skrývá také jedno tajemství…

Dveře do tajné komnaty! Skrytý úložný prostor, který navenek působí jako část kuchyňské linky. Povšimněte si důmyslného otvírání včetně zdánlivého soklu…

Poslední „vychytávka“ nás dostala! Právě o takových systémech dveří v kuchyních jsme vloni na jaře referovali v převzatém příspěvku, aniž jsme tušili, že jej brzy budeme moci doplnit domácí referencí. A věru povedenou referencí. Rádi zdravíme do Nového Jičína!

 

 

Tip!

Loňský příspěvek o moderních dveřních systémech v kuchyních si můžete připomenout ZDE.

Líbil se Vám tento článek?

Dejte vědět ostatní, zda byl užitečný.

SVĚTOVÉ TRENDY U NÁS DOMA Další povedená kuchyně…
4.5 1 5 12
0 / 5 Hodnocení článku: 4.5

Vaše hodnocení:

Nezmeškejte nové články