KUCHYNĚ VE VENKOVSKÉM STYLU (2. část)
15. 7. 2021

Prudký nárůst zájmu o chaty a chalupy je jednou z příčin triumfálního návratu rustikálního stylu. V minulém vydání jsme si představili první část moderních variací na toto téma, jak je prezentuje magazín Schöner Wohnen a dnes příspěvek dokončíme.

Moderní venkovské kuchyně spojují kvalitní materiály, precizní zpracování a invenční propojení klasiky se soudobými prvky a trendy. Realizace předních evropských výrobců nás v tomto smyslu mohou inspirovat…

 

Kuchyně ve venkovském stylu s velkými dýhovými vzory, drsnými řezanými povrchy a nekomplikovaným designem. Ukážeme vám krásné kuchyně ve venkovském stylu“.

Schöner Wohnen

 

 

 

V hlavní roli doplňky: „Linee“ od Team 7

“Linee” od společnosti Team7 by se v zásadě dala považovat i za moderní kuchyni. Díky lehce rustikálním detailům, jako jsou keramické mísy, dřevěné mlýnky na sůl a pepř, a v neposlední řadě díky rostlinám však kuchyňský kout vyzařuje atmosféru venkovského domu. Nesmíme samozřejmě zapomenout na čelní dvířka z přírodního dřeva.

www.team7.at

 

Kromě přírodního dřeva, tedy smrkových či dubových dvířek T.wood lze podobného dojmu úspěšně dosáhnout pomocí dekorů fólií lisovaných dvířek T.classic.

V kategorii fóliovaných dvířek nabízíme ke čtyřiceti dřevodekorům a více než třetinu z nich tvoří dekory dubu.

Co se týče šalvějově zelených dvířek, z naší nabídky jim odpovídá tvar QI2, odstín RAL 6033 lakovaných dvířek T.lacq

T.classic 1180 dub halifax synchro

T.classic 211 dub winchester

T.classic 213 dub sonoma

T.classic 214 dub přírodní

T.classic 215 dub sanremo

T.classic 217 dub vintage šedý

T.classic 218 dub vintage tmavý

T.classic 221 dub jantar světlý

T.classic 223 dub artisan

T.classic 224 dub ribbeck

T.classic 230 dub windy

T.classic 234 dub pískový

T.classic 236 dub tobaco

T.classic 237 dub stirling

RAL 6033

Klasická krása: „Classic“ od Siematic

Název “Classic” od společnosti Siematic mluví za vše, protože cílem této kuchyňské řady je nadčasový design, který na jedné straně dbá na tradici, ale na druhé straně působí inovativně a individuálně. Skleněné výplně a lesklé povrchy zajišťují lehkost, zatímco profilovaná dvířka podtrhují klasický venkovský vzhled kuchyně. 

www.siematic.com

 

Rámovým dvířkům kuchyňského ostrůvku odpovídá tvar 32C (řada T.classic) nebo Q32C (řada T.lacq). Mohli bychom je zhotovit i z LTD jako dvířka skládaná (řada T.segment.)

U hladkých bílých dvířek si pak můžeme vybrat z mnoha materiálových provedení. Vedle zmíněných foliovaných, lakovaných či laminovaných máme v lesklém provedení k dispozici i top materiály T.acrylic či VETRIXX.

T.lacq – tvar Q32C

Šarm čisté venkovské kuchyně: “Ton-sur-Ton” od Warendorf

 

Řada “Ton-sur-Ton” od Warendorfu sází na jedné straně na přísnou geometrii a na druhé straně na barevný koncept “tón v tónu”. Dvířka s vyfrézovaným profilem úchopu jsou jednolitá, a tvoří tak celkově klidnou kompozici. Lesklý kontrast tvoří pouze varný ostrůvek s pracovní deskou z nerezové oceli. 

www.warendorf.com

 

Masivní dvířka T.wood s frézovanou úchopovou hranou (tvar M-E96 ) jsou praktická, elegantní a propůjčují kuchyni autentickou přírodní atmosféru.

 

Pro kombinaci dřevodekorů s hladkým jednobarevným povrchem máme v nabídce desítky možností. Materiály na kuchyni podobné „K7“ lze v tomto případě najít ve všech našich produktových řadách.

T.wood – tvar M-E96 dub

Chlapské vaření: „Vienna“ od Schüller

V kuchyni “Vienna” designéři společnosti Schüller Küchen zahalili venkovský vzhled do lávově černé barvy a zkombinovali jej s minimalistickými dvířky a pracovní deskou z mramoru bianco. Výsledkem je elegantní kuchyně s lehce mužským nádechem. 

www.schueller.de

 

V proskleném i plném provedení lze obdobná dvířka najít v naší nabídce jako tvar 32C (řada T.classic) nebo Q32C (řada T.lacq).

Jde o univerzální tvar. Dnes už jsme se s ním potkali. V bílé barvě, vzpomínáte?

T.lacq – tvar Q32C

T.classic 2-90 černá supermat

T.classic 2-91 černá ULTRA

RAL 9005

Harmonie díky dřevu: „S2H“ od Siematic

 

Tato kuchyně je klid sám o sobě: Ostrůvek “S2H” z přírodního dubu má souvislý vzor dřeviny, který vytváří jednotný vzhled. Dřevěná čela dvířek rámují leskle bílé lakované korpusy, které ještě více podtrhují harmonický dojem. 

www.siematic.de

 

O nabídce dekorů dřevin (řada T.classic) jsme dnes již psali a lesklé bílé provedení je klasika nejklasičtější, kterou najdeme ve všech produktových řadách našich dvířek.

Bílá a domácká: „Carré FS“ od Leicht Küchen

Každý prvek bílé venkovské kuchyně “Carré FS” je uzavřen širokým rámem. Na matně lakovaných předních stranách tak vyniknou jejich přednosti. Krásný kontrast: velká černá závěsná světla nad pracovním ostrůvkem.  

www.leicht.de

 

V plném i proskleném provedení bychom mohli tuto kuchyni realizovat ve variantě ekonomické (řada T.segment), standardní (řada T.classic) nebo s lehkým nádechem luxusu (řada T.lacq).

V případě lakovaných dvířek v matném provedení připomínáme možnost hlubokého matu G5, a to zejména v případě opravitelného nanolaku G5.

 

Venkovské kuchyně skýtají bezpočet možností jak realizovat rustikální vzhled pomocí moderních materiálů se všemi jejich přednostmi.

Věříme, že některá provedení vás mohla inspirovat, a právě proto jsme se snažili ukázat, že v naší nabídce najdete škálu odpovídajících provedení dvířek.

Líbil se Vám tento článek?

Dejte vědět ostatní, zda byl užitečný.

KUCHYNĚ VE VENKOVSKÉM STYLU (2. část) Prudký nárůst zájmu o chaty a chalupy je jednou z příčin triumfálního návratu rustikálního stylu…
4 1 5 2
0 / 5 Hodnocení článku: 4

Vaše hodnocení:

Nezmeškejte nové články